VESTUVIŲ PATARIMUS

[accordion]

[apane title=»VESTUVIŲ FOTOGRAFAS»]

Kiekvienas vestuvių fotografas žino: fotografuoti vestuves — iššūkis. Ši fotografijos sritis pareikalauja viso gyvenimo patirties ir dar daugiau fantazijos. Atsakomybė užfiksuoti nuoširdžias emocijas, pastebėti nepaprastus momentus — fotografo pareiga. Nei viena akimirka daugiau nebepasikartos. Todėl ir Jums, Mielieji, iš didelės gausybės fotografų rinktis reikia labai atidžiai.

Mūsų paslaugas pasirinkę Jaunieji žino — į vestuvių fotografavimą žiūrime labai rimtai, tačiau visuomet sakome, kad šventė neturi virsti žūtbūtiniu kruopštaus plano įgyvendinimu. Juk svarbu ne sukaupti kuo daugiau “varnelių“ atliktų darbų sąraše, bet iš tiesų pasidžiaugti gražiausio Jūsų gyvenimo pažado diena. Tad ši dalis ir yra svarbiausia. Visa kita – mūsų bendros fantazijos bei išmonės vaisius.

Fotografuojant mums svarbu Jūsų vestuvių vizija, todėl viską aptariame susitikimo metu. Kiekvieną kartą su džiaugsmu priimame Jaunųjų idėjas ir sujungę jas su savo pasiūlymais bei patirtimi, o taip pat visais vestuvių dienos netikėtumais, sukuriame nepakartojamą fotopasakojimą, kuriuo džiaugsitės visus savo laimingos santuokos metus.

Kiekvienais metais įsitikiname — pats optimaliausias rezultatas fotografuojant vestuves pasiekiamas, derinant kelis fotografavimo stilius: reportažo ir šiek tiek režisuotos fotosesijos. Žinoma, nėra taisyklės be išimties, tačiau jei galėsite vestuvių fotografą samdyti didesnei dienos daliai, tuomet atsiskleis visi šio derinimo privalumai.

Trumpai paaiškinsime. Vestuvių fotografas, fotografuodamas reportažiniu stiliumi dalyvauja kaip stebėtojas. Įprastai toks fotografavimo stilius naudojamas pasiruošimo, išlydėjimo, santuokos ceremonijos bei vakarėlio metu. Čia svarbiausia — gyvos emocijos, ne visų pastebimos situacijos, detalės, šypsenos ir prisilietimai.

Na, o režisuota jaunųjų fotosesija – galimybė Jums Didžiąją dieną skirti laiko tik sau, trumpam pasprukti nuo šventės šurmulio, pasimėgauti vienas kito artumu. Tai intymiausia šventės fotografavimo dalis ir nuostabi galimybė išsaugoti ateičiai žinią apie dviejų žmonių nepaprastą Meilės istoriją.

Svarbiausia, kad Jūs iš tikrųjų jaustumėtės gerai, o mes stengsimės parodyti viską, ką gražiausio pastebėsime Jūsų šventės dieną. Ir jei pailsite nuo tos skubos, visada rasite atgaivą mūsų palaikančiuose žvilgsniuose bei šypsenoje.
[/apane][apane title=»KAIP PASIRINKTI VESTUVIŲ FOTOGRAFĄ?»]

Klausimas išties nelengvas. Tačiau svarbiausia sprendimą, t.y., su kuo praleisite visą savo gyvenimą, kursite šeimą bei auginsite vaikus, Jūs jau padarėte. Todėl esame tikri — kitus sprendimus dviese priimti bus daug lengviau! Ir visgi norime Jums pasiūlyti keletą esminių kriterijų bei gairių, kurie, tikime, padės išvengti klaidų ir šiek tiek palengvins Jūsų paieškas.

♥ Pirmiausia, peržiūrėkite vestuvių fotografo darbus. Nepasikliaukite vien gerais atsiliepimais. (Net jei atsiliepimai apie mus ) Skoniai gali skirtis, o nuotraukos kalba pačios už save. Beje, puslapyje pateikiame ne tik mūsų reprezentacinę fotografo galeriją, bet ir nuoseklių vestuvių fotosesijų pavyzdžių.

♥ Jeigu Jus sužavėjo fotografo nuotraukos, tačiau pastebėjote, kad kitas fotografas siūlo ilgesnį fotografavimą ar daugiau visokių priedų už mažesnę kainą — stabtelkite. Yra nemažai vestuvių fotografų, siūlančių visą dieną dirbti už itin mažą kainą. Tačiau jei ji 5 kartus skiriasi nuo  norimo fotografo siūlomos kainos, tikėtina — ir kokybė taip pat gerokai skirsis.  Jeigu Jūs galite sau leisti pasisamdyti profesionalų fotografą, verta investuoti į kokybę ir patirtį. Geriau pasitelkti į pagalbą profesionalą trims ar penkioms valandoms, negu gauti šūsnį nekokybiškų visos dienos nuotraukų.

♥ Įsitikinkite, kad Jums patikęs fotografas supranta Jūsų poreikius ir Jums priimtinas fotografo požiūris į vestuves ir jo bendravimo stilius. Su šiuo žmogumi šventės dieną greičiausiai teks praleisti daugiau laiko, nei su savo artimaisiais. Todėl tik pasitikėdami fotografu, jausitės atsipalaidavę, galėsite elgtis natūraliai. Juk viskas atsispindės Jūsų nuotraukose. Būtinai susitikite gyvam pokalbiui. Dažnai jau po 10 minučių bendravimo galima nuspręsti, ar pavyks rasti bendrą kalbą. Kiekvienas vestuvių fotografas džiaugiasi, kai šventės metu Jaunieji juo pasitiki ir nereikia konkuruoti su Jaunavedžių giminėmis, dėl to, į kieno objektyvą Jie žvelgs.

♥ Aptarę savo lūkesčius, išsirinkite vieną iš siūlomųfotografavimo planų. Patyręs vestuvių fotografas, išklausęs Jūsų pageidavimus, visuomet patars, koks fotografavimo planas atitiktų Jūsų poreikius pagal numatomą šventės programą bei biudžetą. Mes visuomet raginame poras rinktis ne kuo daugiau valandų trukmės, bet optimaliausią fotografavimo planą, kurio užtektų įgyvendinti idėjoms bei svarbiausiems šventės akcentams.

♥ Jeigu jau išsirinkote vestuvių fotografą ir fotografavimo planą, nepamirškite pasirašyti vestuvių fotografavimo sutartį. Joje turėtų būti aptartos visos fotografavimo sąlygos: vieta, fotografavimo pradžia ir pabaigą, ką fotografas įsipareigoja pateikti po fotosesijos, kokie nustatyti nuotraukų retušavimo terminai ir kita svarbi informacija, pvz., kas nutiktų, jei vestuvių dieną staiga sugalvotumėte pratęsti fotosesiją. Taip pat labai svarbu numatyti sutartyje, ar sutinkate, jog fotografas galėtų naudoti Jūsų vestuvių nuotraukas reprezentacijai. Jeigu sutiksite — kiekvienas fotografas labai džiaugsis, jei ne — tai galite būti tikri, ši sutartis Jums garantuos visišką diskretiškumą. Na, o kai pasirašote sutartį ir sumokate avansą, galite būti ramūs, jog vienas svarbiausių šventės planavimo etapų – baigtas.[/apane][apane title=»KAIP PASIRUOŠTI EINANT Į SUSITIKIMĄ ARBA KO PROFESIONALUS VESTUVIŲ FOTOGRAFAS TIKISI IŠ JAUNŲJŲ?»]

♥ Dažniausiai geras vestuvių fotografas bus lyg antras vestuvių koordinatorius, pagalbininkas, padedantis įgyvendinti svajones. Tad SVAJOKITE!  Prieš ateinant į susitikimą su fotografu, verta susėsti su savo Mylimuoju prie balto popieriaus lapo ir užrašyti visas (net ir pačias netikėčiausias) mintis, kylančias galvojant apie vestuvių fotosesiją. Toks idėjų generavimo būdas vadinamas  «minčių lietumi», iš kurio Jūs kartu su fotografu sukursite unikalią vestuvių fotosesiją.

♥ Sakysite, tuokiamės pirmą ir vienintelį kartą gyvenime, ir viskas, ko norime – gražios nuotraukos?   Puiku! Mes Jums padėsime. Tik apsvarstykite, ar norite fotosesijos gamtoje, mieste ar fotostudijoje? Pirmajam susitikimui tikrai nereikia detalaus plano. Visi aukščiau išvardinti  „namų darbai“ tiesiog padeda fotografui pažinti Jus ir lūkesčius, kuriuos atsinešate.

♥ Santuokos dieną didžiausias fotografo noras – matyti vienas kitą nuoširdžiai mylinčius žmones. Tad nepamirškite — tai Meilės šventė. O visa kitą palikite profesionalams.[/apane][/accordion]